З’явився спосіб знизити смертність від COVID-19 на 75%

З’явився спосіб знизити смертність від COVID-19 на 75%
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Знизити смертність від COVID-19 на 75% допоможе захист 5% населення з числа найбільш уразливої групи.

Таке відкриття зробили вчені Оксфордського університету в дослідженні, яке опублікувало BMJ. Вони проаналізували дані понад 8 мільйонів пацієнтів.

Експерти з’ясували, що 75,7% смертей від COVID-19 доводиться на 5% пацієнтів у яких максимальний прогнозований ризик смерті.

“Ця модель дозволить розробити клінічні рекомендації, щоб люди могли дотримуватися відповідних заходів захисту від COVID-19”, – вважає професор Джулія Хіпіслі-Кокс.

Вчені впевнені, що результати їх досліджень дозволять заздалегідь визначити найбільш вразливих людей, для яких ризик захворіти більше в 50 разів, ніж іншим. Найчастіше, в цю категорію людей потрапляють пенсіонери.

“Цей результат підтверджує концепцію цільової блокування, якщо знайти способи захисту цих 5 відсотків, наприклад за допомогою регулярного тестування їхніх найближчих контактів”, – заявив професор епідеміології Единбурзького університету Марк Вулхаус.

Як ми вже розповідали раніше, в Британії помер 28-річний доброволець, який брав участь у випробуваннях вакцини від коронавируса, розробленої шведсько-британською компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом.

Тим часом, в Україні лікарняні ліжка для пацієнтів з коронавірусів заповнені вже на 63,2%, при цьому тільки в двох областях завантаженість установ хворими COVID-19 становить менш ніж 50%.

Джерело: Народна Правда