Донбас опинився на межі екологічної катастрофи через радіацію – Резніков

Донбас опинився на межі екологічної катастрофи через радіацію – Резніков
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Деякі райони окупованого Донбасу виявилися на межі екологічної катастрофи через радіаційне забруднення.

Таку заяву зробив віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Мало хто знає, в 1979 році на території шахти “Юнком”, яка зараз знаходиться на тимчасово окупованій Донбасі, радянська влада здійснила ядерний вибух: 0,3 кілотонни в тротиловому еквіваленті. Після вибуху радіоактивну капсулу залишили в сухому стані і відкачували з шахти воду , щоб виключити потрапляння радіації на поверхню і в грунтові води. За нашою інформацією, два роки тому окупаційна адміністрація припинила відкачку води з цієї шахти і на даний момент радіоактивна вода вже надходить в горизонти питної води”, – розповів він.

Також за словами Рєзнікова, проросійські бойовики припинили відкачувати воду з кількох десятків інших закритих шахт, а на об’єктах, які ще працюють, порушуються екологічні норми.

“Ще кілька місяців, і ми можемо мати екологічну катастрофу на окупованих територіях Донбасу, і в тому числі в південних районах Ростовської області”, – стверджує політик.

Він зазначив, що подібна проблема існує і в окупованому Криму.

“Фахівці не виключають, що існує загроза радіаційного забруднення як мінімум акваторії Азовського моря, і наслідки екологічної катастрофи на півночі Криму торкнуться не тільки України, а й вього чорноморського регіону: Румунії, Болгарії, Грузії, Туреччини”, – заявив він.

Як ми вже расссказивалі раніше, закінчити війну на окупованому Донбасі допоможе введення вільної економічної зони на неокупованої частини.

Тим часом, переговори по врегулюванню конфлікту на Донбасі зайшли в глухий кут через позицію Росії.

Джерело: Народна Правда