МОЗ нагадав українцям, як і коли потрібно здавати ПЛР-тест на COVID-19

МОЗ нагадав українцям, як і коли потрібно здавати ПЛР-тест на COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

ПЛР-тест на коронавірус потрібно робити на 7-8 день після контакту з хворим – це допоможе уникнути помилкового негативного результату.

Loading...

Про це в ході презентації моделі поширення COVID-19 в Україні повідомив керівник ключових проектів Київської школи економіки Юрій Ганіченко, пише “Інтерфакс-Україна” .

Юрій Ганіченко підкреслив, що носіїв коронавірусної інфекції з негативним тестом не вносять в статистику МОЗ:

“Не вносяться люди, які є носіями і у яких тест негативний. Одна з причин, чому це може бути, це коли людина здала тест, і він псевдонегативний,  насправді людина хвора. Якщо людина прямо сьогодні проконтактувала з хворим COVID-19 і тут же здала ПЛР-тест, який покаже, що нічого немає. Але це не означає, що людина не захворіла – вона здала тест зарано”.

Фахівець також додав, що з 17 вересня в Україні змінився підхід до тестування від МОЗ: рекомендується здавати тест на 7-8 день після контакту з хворим.

Напередодні глава Держспоживслужби  Києва Олег Рубан заявив , що ПЛР-тест здатний підтвердити наявність коронавірусу SARS-Cov-2 у носія лише в 60% випадків – в місці забору матеріалів для аналізу вірусу може не бути.

А міністр охорони здоров’я Максим Степанов взагалі дозволив не здавати ПЛР-тест на COVID-19. За його словами, для того, щоб встановити діагноз COVID-19 не обов’язково здавати ПЛР-тест, досить клінічних ознак.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...