Росія виселяє з Криму сотні українців

Росія виселяє з Криму сотні українців
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Російські суди винесли постанови про примусове виселення з території окупованого Криму майже тисячі осіб, 600 з них – українці.

Цифри в ході онлайн-конференції з проблем водопостачання в Криму озвучила посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Лариса Герасько.

Loading...

Одночасно з цим, говорить Герасько, Росія переселяє на український півострів власне населення. Понад 140 тисяч росіян вже змінили місце реєстрації на Крим.

Також Герасько розповіла, що Росія порушує Гаазькі конвенції та примусово розповсюдила своє громадянство на все населення півострова, в тому числі і на людей без громадянства. Крім того, Росія порушує право на життя, свободу і безпеку шляхом насильства над людьми – після окупації в 2014 році зникли більше 40 осіб, серед них українські і кримськотатарські активісти і журналісти.

Додамо, перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова каже , що з початку окупації Криму Росія веде цілеспрямовану політику щодо зміни демографічної структури, зокрема, переселила на український півострів півмільйона російських громадян.

А заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко закликав не вживати термін “анексія” щодо Криму. За його словами, термін «анексувати» є некоректним по відношенню до тимчасово окупованого Криму. Визнання українського півострова анексованим означає, що він визнається територією Росії, отже, РФ не несе жодних зобов’язань відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...