У Польщі почалися жорстокі протести через повну заборону абортів

У Польщі почалися жорстокі протести через повну заборону абортів
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Польщі спалахнув масовий протест через рішення Конституційного суду посилити заборону абортів.

Про це повідомляє RMF24.

Близько тисячі учасників протесту прийшли до будівлі Конституційного суду. Вони принесли плакати з гаслами та запалювали свічки. Противники рішення суду назвали його “похоронами прав жінок”.

Потім протестувальники попрямували до офісу партії “Право і справедливість”, але поліція перекрила вулицю і не пустила людей під стіни будівлі, заявивши, що акція протесту є незаконною через внесення Варшави в “червону зону” карантину через поширення COVID-19.

Після цього противники заборони попрямували до будинку лідера партії Ярослава Качинського, але і там їх вже чекали правоохоронці. Заклик поліції розійтися протестувальники проігнорували, деякі стали кидати в них каміння. У підсумку копи застосували сльозогінний газ, декілька осіб затримали.

 

В Іллінойсі (США), незважаючи на посилення консервативних поглядів у Верховному суді, яке може призвести до скасування відомого рішення 1973 року по справі «Роу проти Уейда», легалізували аборти на федеральному рівні.

Водночас в Алабамі може набути чинності найжорсткіший закон проти абортів у США. Сенатори штату прийняли законопроект про заборону абортів на будь-якому терміні вагітності. Аборт ось-ось стане в штаті кримінальним злочином класу А. Лікарів зможуть засудити до 10 років тюремного ув’язнення за спробу переривання вагітності, і до 99 років — за фактичне проведення процедури.

 

Джерело: Народна Правда