У Польщі суд заборонив аборти навіть в разі вроджених дефектів у плода

У Польщі суд заборонив аборти навіть в разі вроджених дефектів у плода
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Конституційний суд Польщі визнав таким, що суперечить Конституції закон, який дозволяв аборт в разі виявлення вроджених дефектів у плода.

Loading...

Про це повідомляє Associated Press. ВВС в свою чергу зазначає , що цієї “лазівкою” в законі обгрунтовували майже 98% легальних абортів в останні кілька років.

При цьому ЗМІ пишуть, що польське законодавство про аборти – одне з найсуворіших в Європі. У 1993 році закон дозволив переривати вагітність в трьох випадках: якщо вагітність становить загрозу життю або здоров’ю матері, якщо вона наступила в результаті згвалтування або якщо медики виявили у плода незворотний дефект або невиліковну хворобу.

У минулому році провели всього 1116 абортів, 98% з них обгрунтовувалися вродженим пороком у плода.

Через жорсткі закони  громадяни Польщі змушені їздити на операцію в інші країни.

ВВС пише, що тиск на правлячу партію «Право і справедливість» з метою посилення законодавства про аборти здійснила католицька церква.

Активісти і правозахисники, які виступали проти скасування відповідних положень, вважають, що тепер в країні істотно виросте кількість підпільних абортів, а їх жертвами стануть тисячі жінок.

В Іллінойсі (США), незважаючи на посилення консервативних поглядів у Верховному суді, яке може призвести до скасування відомого рішення 1973 року по справі «Роу проти Уейда», легалізували аборти на федеральному рівні.

Водночас в Алабамі може набути чинності найжорсткіший закон проти абортів у США. Сенатори штату прийняли законопроект про заборону абортів на будь-якому терміні вагітності. Аборт ось-ось стане в штаті кримінальним злочином класу А. Лікарів зможуть засудити до 10 років тюремного ув’язнення за спробу переривання вагітності, і до 99 років — за фактичне проведення процедури.

Джерело: Народна Правда