В Україні хочуть змінити критерії одужання від COVID-19

В Україні хочуть змінити критерії одужання від COVID-19
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини

Міністерство охорони здоров’я України має намір уточнити критерії одужання пацієнта від коронавірусної інфекції COVID-19.

Loading...

Таку заяву зробила заступник міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як, передає РБК.

“На сьогодні Міністерством охорони здоров’я розроблено проект наказу, яким передбачено перегляд стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба (COVID-19)”, зокрема внесення змін до стандартів надання первинної медичної та амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19 стаціонарного лікування пацієнтів з COVID -19 та екстреної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19″, – розповіла чиновниця.

У наказі крім іншого будуть уточнені підстави для припинення лікування або самоізоляції і критерії одужання пацієнта від COVID-19.

На даний момент, рішення про виписку приймає лікуючий лікар на підставі відсутності або зменшення клінічних ознак захворювання, стійкої тенденції до нормалізації лабораторних показників (гемограми, СРБ, АЛТ, АСТ, сечовини, креатиніну).

“Якщо у хворого не дивлячись на відсутність клініколабораторних ознак активного інфекційного процесу методом ПЛР визначаються фрагменти РНК збудника (позитивний або сумнівний результат), хворий може бути виписаний додому на самоізоляцію і продовження лікування лікарем первинної медичної допомоги”, – зазначено в документі.

Як ми вже розповідали раніше, Польща оголосила локдаун через новий спалах коронавируса – для відвідувачів будуть закриті ресторани, кафе і бари.

Також українцям нагадали, що ПЛР-тест на коронавірус потрібно робити на 7-8 день після контакту з хворим – це допоможе уникнути помилкового негативного результату.

Джерело: Народна Правда
загрузка...