В Україні озвучили причину зупинки переговорів по Донбасу

В Україні озвучили причину зупинки переговорів по Донбасу
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Переговори щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі зайшли в глухий кут через позицію Росії.

Loading...

Таку заяву зробив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк на засіданні постійної ради ОБСЄ, повідомляє інформагентство Укрінформ.

Цимбалюк наголосив, що кожного тижня слухаються заяви російської делегації, в яких вона намагається звинуватити Україну в невиконанні політичних положень Мінських домовленостей. При цьому саме російська сторона продовжує блокувати роботу політичної робочої групи тристоронньої контактної групи вже майже три місяці, перешкоджаючи обговоренню практичних питань, що входять до її порядку денного і заважаючи виконанню домовленостей нормандського саміту в Парижі 2019 року.

Глава місії України при ОБСЄ зазначив, що всі три основних мінських документа (Мінський протокол, Мінський меморандум і Комплекс заходів) “починають з ряду конкретних положень в сфері безпеки, які необхідно виконати, щоб просуватися далі”.

Цимбалюк нагадав, що одним з таких положень є негайне і всеохопне припинення вогню – незважаючи на те, що місія ОБСЄ звітує про відносно спокійну обстановку на лінії зіткнення, проросійські озброєні формування практично кожен день вдаються до збройних провокацій.

Іншим важливим положенням в сфері безпеки в Мінських домовленостях є дотримання лінії розмежування від 19 вересня 2014 року, коли був підписаний Мінський меморандум.

“Як виявилося, Росія ніколи не мала наміру його поважати. Можна запитати жителів міста Дебальцеве, які з лютого 2015 роки живуть під російською окупацією, про те, як це положення було реалізовано російською стороною”, – заявив представник України.

Третім пунктом він назвав відведення всього важкого озброєння, але тільки за останні два тижні місія ОБСЄ повідомила про виявлення 95 одиниць озброєння, розміщеного з порушенням ліній відведення, 89 з яких – в непідконтрольних українській владі районах Донецької і Луганської областей.

Напередодні Володимир Зеленський заявив , що закінчити війну на окупованому Донбасі допоможе введення вільної економічної зони на неокупованої частини.

21 жовтня бойовики п’ять разів порушили режим тиші на Донбасі. Українські військовослужбовці вперше за довгий час були змушені відкрити вогонь у відповідь.

Джерело: Народна Правда
загрузка...