Озера в Криму можуть зникнути через 30 років: лякаючий прогноз

Озера в Криму можуть зникнути через 30 років: лякаючий прогноз
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В окупованому Криму , який страждає від катастрофічних проблем з водопостачанням, через 30 років може не залишитися жодного озера.

Такий прогноз озвучують експерти-гідрологи, передають “Крим.Реаліі”.

Loading...

Вони вважають, що висихання водойм відбувається не тільки через перекритий Північно-Кримський канал. Причинами є також відсутність опадів, буріння свердловин і діяльність людини.

“Якщо опади не випадають, то вода з тих же озер живить ґрунтові води або грунт на прилеглій території. З огляду на те, що температура у нас зростає і відбувається випаровування, то таким чином водний дефіцит зростає, рано чи пізно це призводить до повної втрати води і , відповідно, озер “, – стверджує заступник директора українського інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк.

А голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк вважає, що далі ситуація буде тільки погіршуватися.

“Водна криза буде тільки посилюватися, і не варто очікувати, що цей рік був поганий, а далі все у нас буде окей. Ні, цього вже не буде, це однозначно”, – сказав він.

Відповідно до критеріїв ООН, на сьогоднішній день, материкова Україна належить до малозабезпечених водою країн світу.

“Якщо на душу населення припадає менша за 1700 куб. м води на рік – ця країна є водонезабезпеченою. В Україні цей показник виріс. Він становив до недавнього часу 1000 куб. м, а зараз – 1200 куб. м, і це тільки тому, що у нас зменшилося населення. У цьому плані, у нас ресурс знижується”, – наводить невтішні цифри вчений.

Експерти вважають, що на окупованому півострові цей показник набагато нижчий. Тому якщо щороку на півострові буде висихати 10 озер, то вже через 30 років їх не зовсім не залишиться.

Як ми вже розповідали раніше, російська влада заявила, що ситуація з водопостачанням в окупованому Криму не покращиться до кінця року . Тим часом в Україні нагадали про умови, при яких її подача буде відновлено.

Тим часом, російські суди винесли постанови про примусове виселення з території окупованого Криму майже тисячі осіб, 600 з них – українці.

Джерело: Народна Правда
загрузка...