Україна хоче закупити у США новітні винищувачі

Україна хоче закупити у США новітні винищувачі
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Україна до 2035 року хоче закупити ескадрилью американських винищувачів. Зараз українські військові захищають повітряні кордони на зразках техніки, які були випущені від 1968 до 1991 року – ударна, винищувальна і розвідувальна авіація: Су-25, Су-24М, МіГ-29, Су-27, Су-24МР, але ремонтувати радянську техніку вічно не можна.

Таку заяву в інтерв’ю “РБК-Україна” зробив командувач Повітряних сил ЗСУ Сергій Дроздов.

Loading...

Сам він вважає, що Україна не зможе створити свій літак, адже тільки для створення прототипу необхідно не менше 10 років і 10 мільярдів доларів:

“Створити бойовий літак – багатофункціональний винищувач, Україні навряд чи вдасться в найближчій перспективі. Для цього у нас немає, по-перше, відповідної наукової бази, немає потужностей виробництва, досвіду. Україна може випускати лише військово-транспортні літаки”.

Саме з цієї причини, говорить Дроздов, Україні потрібно закуповувати авіаційну техніку за кордоном.

“Мова йде про єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би всі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники. Звичайно, Повітряні сили хотіли б мати і сучасну техніку, як ось американський F-35, наші льотчики мріяли б літати на таких літаках “, – зазначив Дроздов.

Він також додав, що Україна хотіла б піти шляхом Польщі, яка розпочала переговори з США про отримання винищувачів F-35.

Нагадаємо, раніше генерал Збройних сил України, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Кривонос заявив, що російська армія по військово-технічному потенціалу істотно випереджає українську, але Збройні сили України також мають свої сильні переваги.

Напередодні, генерал-майор Олександр Туринський, який є начальником Харківського національного університету Повітряних сил, був відсторонений від виконання службових обов’язків на час розслідування катастрофи літака Ан-26.

 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...