В Україні вводять накопичувальну пенсію: що це значить

Українцям планують надати можливість особисто вирішувати, скільки саме інвестувати в свою старість

В Україні вводять накопичувальну пенсію: що це значить
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Народні депутати від “Слуги народу” зареєстрували у Верховній Раді законопроект про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення.

Як розповідає НАРОДНА ПРАВДА, законопроект розміщений на сайті парламенту.

Зазначено, що законопроект розроблявся спільно з Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку.

Українцям планують надати можливість особисто вирішувати, скільки саме інвестувати в свою старість: добровільні внески кожен визначить самостійно.

При цьому роботодавці будуть перераховувати “на пенсію” 2% від зарплати працівника, а працюючі українці заплатять 1% від розміру заробітної плати. Роботодавці ж будуть зобов’язані доповнювати внески працівника до 5% від його заробітної плати. Максимальний розмір внесків складе 9%.

Кошти в пенсійній системі вважатися власністю учасника системи. У разі передчасної смерті всі заощадження будуть передаватися спадкоємцям.

Крім того українці зможуть отримувати одноразові виплати, прискорені виплати, програмні виплати довічних пенсій.

Раніше повідомлялося, що пенсія за віком в Україні найближчим часом буде призначатися автоматично, розрахунок розміру виплат можна буде зробити онлайн.

А тим часом голова комітету ВР з питань соцполітики Галина Третьякова заявила, що підвищення пенсійного віку в Україні відбудеться неминуче, у Верховній Раді розглядають різні варіанти.

Джерело: Народна Правда