Коли в Україні введуть жорсткий карантин: з’явилася умова

Коли в Україні введуть жорсткий карантин: з’явилася умова
Автор Марія Петренко в Карантин в Україні/Новини/Соціальна правда

Жорсткий карантин в Україні можуть ввести в разі, коли щодобовий приріст хворих COVID-19 складе 16 тисяч осіб на добу.

Loading...

Таку заяву зробив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає “Інтерфакс-Україна”.

“У той же час ми не говоримо, що вже завтра будемо щось вводити. 15 тисяч хворих на добу – це у нас ще є запас міцності, який дозволить відреагувати без колапсу для системи охорони здоров’я”, – заявив чиновник.

За словами Ляшка, цифра в 15 тис. хворих на добу актуальна в разі рівномірного розподілу хворих по Україні, при цьому для окремих регіонів вона може бути нижче. Також певна цифра вже розрахована для кожного регіону, але її опублікують не раніше 1 листопада, коли на місцях “повинні бути використані субвенції, і буде підведений кисень до більшості ліжок”.

На сьогоднішній день в Україні для хворих COVID-19 виділено приблизно 52 тисяч ліжок, з них 17 тисяч забезпечені кисневої підтримкою.

“У зв’язку із зростанням кількості хворих і збільшенням кількості ліжок відсоток забезпеченості підведеним киснем на сьогодні становить 40%. Нам потрібно ще вдвічі наростити ці потужності, щоб підготувати систему охорони здоров’я до повноцінного реагування”, – підкреслив Ляшко.

Як ми вже розповідали раніше, в Київській області вирішили перевести на дистанційне навчання після осінніх канікул ті школи, які знаходяться в «червоних» зонах . Всього в регіоні налічується 703 школи.

Тим часом, в Івано-Франківську, який знаходиться в «червоній» зоні карантину, в лікарнях вже заповнені всі ліжка, виділені для пацієнтів з COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...