Ляшко заявив, що Україна не має статусу країни-розробника вакцини від COVID-19

Ляшко заявив, що Україна не має статусу країни-розробника вакцини від COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Україна продовжує дослідження потенційної вакцини від COVID-19, але при цьому не має офіційного статусу розробника препарату.

Таку заяву в ефірі “Громадського радіо” зробив головний санлікар України Віктор Ляшко.

Loading...

За його словами, робота над українським кандидатом в вакцини унікальна, оскільки в ній досліджували білки, які не розглядалися іншими розробниками:

“Ми зможемо пояснити, в чому унікальність вакцини, коли відповідні матеріали з’являться в експертному центрі МОЗ, тому що зараз це авторське право виробників”.

Він також додав, що в Україні зараз шукають підприємство, яке візьметься за виробництво вакцини. Також тривають переговори з організаціями, чиї кандидати в вакцини знаходяться на третій стадії клінічних випробувань:

“Мова йде про передачу технологій, щоб в Україні почали виробляти вакцину на власних фармацевтичних підприємствах – такі в Україні існують і готові почати виробництво”.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомила, що вакцина від COVID-19 українського виробництва успішно пройшла нове випробування – вчені отримали стійкий результат щодо вироблення антитіл організмом.

Україна завершила доклінічну фазу випробувань вакцини від коронавирусной інфекції COVID-19. Тепер почнеться клінічна фаза, яку має профінансувати уряд.

Також повідомлялося, що вакцина від COVID-19 власного виробництва буде в Україні через рік , зараз розробники шукають партнерів для того, щоб почати виробництво препарату.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...