Супрун попередила про небезпечні наслідки КТ при COVID-19

Супрун попередила про небезпечні наслідки КТ при COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Комп’ютерна томографії (КТ) може пошкодити ДНК і збільшити ризик захворіти на онкологічні захворювання.

Таку заяву зробила екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook. Таким чином, вона прокоментувала призначення лікарів, які при підозрі на COVID-19 призначають КТ, коли це дослідження абсолютно не потрібне.

“Чому про це не говорять самі лікарі, і ті заклади, які роблять КТ всім і всюди просто так без всяких на те причин? Навіщо говорити про ризики і непотрібність процедури, якщо пацієнти платять за це гроші зі своєї кишені”, – пояснила Супрун.

Вона зазначила, що іонізуюче випромінювання при рентгені і КТ може пошкоджувати ДНК людини.

“Його дія може пошкоджувати ДНК, і хоча ваші клітини відновлюють більшу частину завданих збитків, це не завжди відбувається повністю. Результатом цього можуть бути мутації ДНК, які з часом можуть збільшувати ризик мати рак”, – повідомила екс-міністр.

Як відомо, КТ, як і будь-які види медичних втручань, перш за все, передбачає оцінку очікуваної ефективності та пов’язаних з ним ризиків.

Крім того, знімок КТ фактично не впливає на тактику лікування і не сприяє швидкості одужання, стверджує Супрун. Також результат такого дослідження не є визначальним в ухваленні рішення про госпіталізацію в разі ускладнення перебігу хвороби.

“Тому в результаті ви не отримаєте ніякої користі від проведеного дослідження крім додаткової дози радіації і зайвих грошових витрат”, – підкреслила лікар.

Супрун попередила про небезпечні наслідки КТ при COVID-19

Як ми вже розповідали раніше, в Івано-Франківську, який знаходиться в «червоній» зоні карантину, в лікарнях вже заповнені всі ліжка, виділені для пацієнтів з COVID-19.

А також, в Офісу президента України стався спалах COVID-19 – два заступника Андрія Єрмака заразилися коронавірусів – це Юлія Ковалів і Андрій Смирнов.

Джерело: Народна Правда