Угорщина скандально відреагувала на заборону в’їзду в Україну своїх чиновників

Угорщина скандально відреагувала на заборону в’їзду в Україну своїх чиновників
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав заборону України на в’їзд двом високопоставленим особам з Угорщини «жалюгідною та абсурдною».

Loading...

Відповідну заяву він зробив в своєму відеозверненні.

Сіярто назвав заборону “недружнім кроком”:

«Так Україна подає сигнали, що вона відмовляється від підтримки Угорщиною її зусиль з євроатлантичної інтеграції».

ЗМІ нагадують, що заборону ввели через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах.

hromadske пише , що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто написав в день місцевих виборів в Україні пост в Facebook, де відкрито підтримав «КМКС «Партію угорців України», а до цього держсекретар Угорщини з питань національної політики Янош Арпад Потап під час візиту на Закарпатті агітував за «КМКС «Партію угорців України». Потап прямо закликав підтримати партію на місцевих виборах.

МЗС України засудило ці дії і звернулося в поліцію. Потім відомство вирішило заборонити в’їжджати в Україну державному секретарю канцелярії прем’єр-міністру Угорщини і ще одному чиновнику, його посаду не вказали. Міністерство вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярто через подібну політичну агітацію – Угорщина порушила ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» і ст. 57 Виборчого кодексу України, якими заборонено іноземцям брати участь у передвиборній агітації.

Нагадаємо, в кінці 2019 року Угорщина звернулася до Державної Думи Російської Федерації з проханням об’єднати зусилля із «захисту прав меншин» в Україні.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...