Вакцини проти грипу вже завезли в Україну: все, що потрібно знати

Вакцини проти грипу вже завезли в Україну: все, що потрібно знати
Автор Марія Петренко в Новини/Правда про здоров'я/Соціальна правда

В Україну поставили 665 000 доз вакцини проти грипу в рамках підготовки до епідсезону 2020-2021. Також, вже незабаром, українські медустанови отримають 40 тисяч доз для вакцинації медпрацівників, які працюють з хворими на  COVID-19.

Loading...

Подробиці розповів заступник голови МОЗ, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“Не дивлячись на те, що інфекційна хвороба, викликана вірусом грипу, зазвичай протікає в неускладненій формі, вона може приводити і до важкого перебігу. Особливо це стосується людей старшого віку, вагітних, осіб з хронічними хворобами, маленьких дітей. Циркуляція вірусів грипу під час пандемії Covid-19 в осінні і зимові місяці може мати важкі наслідки для вразливих груп населення. Тому важливим пріоритетом в цьому сезоні є вакцинація медпрацівників, які надають допомогу пацієнтам”, – зазначив чиновник.

На сьогоднішній день, Україна отримала 500 000 доз вакцини “Ваксигрип Тетра” (виробник – “Санофі Пастер”, Франція, чотирьохвалентна), 45 000 доз вакцини “Інфлувак (” Абботт Біолоджікалз Б.В. “, Нідерланди, тривалентна) 120 000 доз “Джіс Флю” ( “Грін Крос Корпорейшн”, Південна Корея, тривалентна).

Відзначимо, що в минулому епідсезоні в Україні вакцинувалися всього 238 079 осіб (0,6% населення), з них дітей – 10,5%.

Як ми вже розповідали раніше, вакцина від COVID-19 українського виробництва успішно пройшла нове випробування – вчені отримали стійкий результат щодо вироблення антитіл організмом.

Тим часом, в Британії помер 28-річний доброволець, який брав участь у випробуваннях вакцини від коронавируса, розробленої шведсько-британською компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом.

Джерело: Народна Правда
загрузка...