Вчені розповіли, в яких людей шанси померти від COVID-19 вище

Вчені розповіли, в яких людей шанси померти від COVID-19 вище
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Рівень ризику смертельного результату для пацієнтів з COVID-19 можна визначити за ступенем пошкодження правої частини серця, – до такого висновку дійшли представники Медичного коледжу Weill Cornell в Нью-Йорку. Про це повідомляє Lenta з посиланням на Journal of the American College of Cardiology.

В експерименті взяло участь 510 пацієнтів, у який виявили коронавірус, у віці в середньому 64 роки. Всім провели ехокардіографію. Дві третини добровольців складали чоловіки і у 35% випробовуваних виявили збільшення правої камери серця без потовщення її стінок. У 15% випробовуваних помітили погіршення роботи серцевого шлуночка.

Loading...

Дослідники стверджують, що в середньому люди з погіршенням роботи правої половини серця вмирають від COVID-19 в 2,5 рази частіше. При дилатації ризик смерті зростає в 1,43 рази. Справа в тому, що правий шлуночок підганяє кров в легені, тому респіраторні захворювання безпосередньо впливають на роботу серцевого м’яза через опір кровотоку.

Вчені вважають, що це перший вірний спосіб визначення ймовірності смертельного результату від ускладнень коронавірусу у пацієнтів.

Як повідомлялося раніше, в Україні зафіксовано 6677 нових випадків COVID-19. Всього з початку пандемії захворіли вже 355 601 особа.

Вакцина від COVID-19 українського виробництва успішно пройшла нове випробування – вчені отримали стійкий результат щодо вироблення антитіл організмом.

Джерело: Народна Правда
загрузка...