КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування: з’явилася жорстка реакція НАЗК

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування: з’явилася жорстка реакція НАЗК
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Велика палата суду винесла рішення про неконституційність ст.366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна.

Це рішення вже прокоментували в Національнму агентстві з питань запобігання корупції, там заявили про конфлікт інтересів суддів Конституційного суду, які винесли рішення щодо антикорупційних норм.

“Національне агентство з питань запобігання корупції  виявило ознаки декларування недостовірної інформації у двох суддів Конституційного Суду – Ірини Завгородньої та Сергія Головатого. Це порушення статті 366-1 Кримінального кодексу України. Сьогодні судді голосували за визнання цієї статті неконституційною”, – коментують в агентстві.

Там також нагадали, що закон забороняє суддям, які мають конфлікт інтересів, брати участь в процесі.

“У декларації Сергія Головатого за 2019 виявлено 3,6 млн грн. недостовірних відомостей. У декларації Ірини Завгородньої за 2018 виявлено недостовірних відомостей на 615 тис. грн, а в декларації за 2019 – 754 тис. грн”, – додали в агентстві.

“Розгляд цими суддями справи ставить під сумнів об’єктивність рішення Конституційного Суду. І це в той час, коли мова йде про справу, від якої залежить майбутнє України, її сприйняття на міжнародному рівні, доступ українців до правди про життя чиновників», – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Як повідомлялося раніше, в НАЗК нарахували 2 тисячі корупціонерів за півроку.

Джерело: Народна Правда