НАЗК закриває реєстр електронних декларацій через рішення КС

НАЗК закриває реєстр електронних декларацій через рішення КС
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Національне агентство з питань запобігання корупції оголосило про закриття реєстру електронних декларацій після рішення Конституційного Суду щодо декларування майна чиновників.

Loading...

Таку заяву зробив глава НАЗК Олександр Новіков, передає “Українська правда”.

“Конституційний Суд визнав 27 числа – і сьогодні рішення опубліковано – неконституційним доступ громадян до інформації про доходи, витрати і майно як себе, так і всіх осіб, які отримують зарплату за рахунок податків України. Не буде реєстру декларацій”, – сказав він.

За словами Новікова, реєстр не працюватиме до тих пір, поки Верховна Рада не прийме новий закон, який надасть НАЗК можливість відкривати таку інформацію.

Також він підкреслив, що сьогоднішнє рішення КС повертає Україну навіть не в 2013-й, а в 1991 рік.

“Воно повністю скасовує всі механізми запобігання корупції, які були збудовані за роки незалежності”, – впевнений Новіков.

Як ми вже повідомляли раніше, Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування . Велика палата суду винесла рішення про неконституційність ст.366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна.

А також, в Міністерстві соціальної політики пояснили українцям, як правильно заповнювати декларацію про доходи.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...