Реєстрація по-новому: прописатися можна буде без відома власника квартири

Реєстрація по-новому: прописатися можна буде без відома власника квартири
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Новий законопроект про вільний вибір місця проживання, який зараз перебуває на стадії громадського обговорення, обіцяє українцям кардинальні зміни правил реєстрації, яку по-старому називають “пропискою”.

Про це повідомляє “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “Site.ua”.

Нещодавно законопроект “Про свободу переміщення і вільний вибір місця проживання в Україні” презентував Офіс реформ адміністративних послуг. Документ передбачає спрощення процедури реєстрації громадян. А також штрафи за проживання без реєстрації більше 90 календарних днів.

Однак, з’являється нюанс, що людина може зареєструватися за певним місцем проживання без відома власника квартири, який інформується про такі дії після процедури. Таким чином доведення помилки може коштувати часу, нервів та перевірок спеціального контролю. Особливо такі нововведення не до смаку орендодавцям житла, які не бажають “прописувати” в квартирі чужих людей.

Як раніше зазначала “НАРОДНА ПРАВДА”, Мінекономрозвитку України пропонує скасувати обов’язкову прописку в паспортах і ввести онлайн-реєстрацію місця проживання. Офіс реформи адміністративних послуг оприлюднив нову редакцію проекту закону “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, згідно з якою пропонується ввести нові правила прописки в Україні.

Додамо, що українців, які ігнорують правила реєстрації за місцем проживання, можуть оштрафувати. Згідно з чинним законодавством, якщо переїхати і не зареєструватися, перший раз можуть попередити, а другий – оштрафувати на 340-850 грн. 

Джерело: Народна Правда