Українські вчені створили унікальну основу для вакцини від COVID-19

Українські вчені створили унікальну основу для вакцини від COVID-19
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Вчені в Україні створили білок, який може стати основою для вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19. Це вдалося фахівцям Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного Національної академії наук.

Про це розповів завідувач відділом інституту і голова наглядової ради однієї з приватних фармацевтичних компаній Микола Співак на брифінгу, передає УНІАН.

Loading...

Він стверджує, що введення цього білка піддослідним тваринам призвело до стійкої імунної реакції через вироблення антитіл.

Співак зазначив, що незважаючи на прорив в дослідженнях, до створення вакцини від COVID-19 ще довгий шлях. Прототип вакцини на базі цього білка ще не пройшов доклінічних випробувань.

Президент і прем’єр-міністр України вже пообіцяли виділити 150 млн гривень на ці випробування.

Нагадаємо, напередодні головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що Україна не має статусу розробника кандидата на вакцину від COVID-19 – не дивлячись на те, що в країні проводяться відповідні дослідження.

Як ми вже повідомляли раніше, вакцина від COVID-19 українського виробництва успішно пройшла нове випробування – вчені отримали стійкий результат щодо вироблення антитіл організмом.

Тим часом, в Україні поставили 665 000 доз вакцини проти грипу в рамках підготовки до епідсезону 2020-2021 . Також вже незабаром українські медустанови отримають 40 тисяч доз для вакцинації медпрацівників, які працюють з хворими COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...