Донецьк вже представив компромісну дорожню карту щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Дотримає слова українська сторона? – блогер

Донецьк вже представив компромісну дорожню карту щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Дотримає слова українська сторона? – блогер
Автор Желізняк Олександр в Новини

Донецьк вже представив компромісну дорожню карту щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Дотримає слова українська сторона? Про це йдеться в блозі політолога Микити Варламова.

За його словами, 14 жовтня на засіданні ТКГ Леоніда Кравчука безпосередньо запитали про те, чи збирається Україна виконувати Мінські угоди на практиці. Тоді Кравчук відповів, у ТКГ просто немає повноважень, щоб ставити завдання Верховній Раді і Президенту України. Щоб вибратися з цього глухого кута, Донецьк і Луганськ запропонували тоді розробити в ТКГ компромісну дорожню карту – з тим, щоб її змогла схвалити Верховна Рада і тим самим – поставити перед українською делегацією конкретну задачу і дати їй повноваження. Результатом повинні були б стати конкретні домовленості щодо врегулювання конфлікту відповідно до Мінській угоді.

Деякі деталі дорожньої карти, запропонованої Донецьком і Луганськом, вже відомі – повідомляє блогер.

Також, за його словами, стало відомо, що вчора на засіданні ТКГ Леонід Кравчук не просто особисто запропонував, а й пообіцяв, що вже через тиждень українська делегація надішле в ТКГ свій власний аналогічний проект дорожньої карти. І що в такий дорожній карті будуть враховані всі без винятку питання, порушені Донецьком і Луганськом – з конкретними термінами і послідовністю кроків.

«Подивимося, що це буде за проект і чи дозволить він розблокувати Мінські переговори. А поки – ось витяги з дорожньої карти Донецька і Луганська »- додає Варламов:

1. До __ жовтня 2020 року представники України і Окремих районів Донецької та Луганської областей України (далі – ОРДЛО) в Тристоронньої контактній групі (далі – ТКГ) узгодять додаються Заходи щодо посилення режиму припинення вогню (Додаток 1) і забезпечать їх негайне безумовне виконання без будь яких вилучень і самостійних інтерпретацій.

2. Не пізніше 3 днів з дня набрання чинності Постанови Верховної Ради України про затвердження (схвалення) цієї Дорожньої карти представники України та представники ОРДЛО в ТКГ (далі – Сторони) забезпечать надання в ТКГ переліків осіб, взаємно запитуваних Сторонами до звільнення і обміну, з розподілом їх за наступними категоріями: (1) “встановлено – згоден на обмін”, (2) “згоден на обмін – готовий до обміну”, (3) “встановлено – не згоден на обмін” і (4) “не встановлено” і не пізніше 15 днів проведуть взаємне звільнення і обмін осіб з категорії 2 за принципом “всіх на всіх”, а також приступлять до спільної роботи з підготовки до звільнення та обміну осіб, включених до категорії 1.

4. Не пізніше 10 днів з дня набрання чинності Постанови Верховної Ради України про затвердження (схвалення) цієї Дорожньої карти Сторони узгодять і затвердять Додаток No2 до Рамкового рішення ТКГ від 21 вересня 2016 року і приступлять до розведення сил і засобів на визначених у ньому 4 ділянках (Слов’яносербськ, Петрівка, Ніжньотепле, Григорівка), а також приступлять до спільної роботи з підготовки загального плану розведення сил і засобів по всій лінії зіткнення.

5. Не пізніше 30 днів з дня набрання чинності Постанови Верховної Ради України про затвердження (схвалення) цієї Дорожньої карти Президент України на виконання і розвиток схваленого Радою Безпеки ООН (Резолюція 2202 від 17 лютого 2015 г.) Комплексу заходів з виконання Мінських угод вносить до Верховної Раду України проект Закону України “Про внесення змін до Конституції України (в частині децентралізації влади)”, який передбачає наступні перехідні положення Конституції України:

“На період до 2050 року в складі України утворюються Окремий район Донецької області і Окремий район Луганської області. Особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування, межі територій, порядок формування, система і основні повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в зазначених районах встановлюються окремим законом України ».

Джерело: Народна Правда