Лікар назвав спосіб відновити нюх і смак після коронавірусу

Лікар назвав спосіб відновити нюх і смак після коронавірусу
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, чому пацієнти з COVID-19 дуже часто втрачають нюх і смак. Вона також розповіла, як допомогти собі повернути рецептори.

Відповідний пост вона написала в Facebook.

Loading...

За її словами, до цих пір точно не досліджено, як працює механізм втрати нюху і смакових рецепторів.

“Поки відомо, що вірус SARS-CoV-2 інфікує організм шляхом приєднання до рецепторів АСЕ2 на поверхні клітин, що вистилають верхні дихальні шляхи (найбільше їх в носі). Потім білок, який називається TMPRSS2, допомагає вірусу “увірватися” до клітини. Потрапляючи всередину, вірус може розмножуватися, викликаючи запальну реакцію імунної системи. Так відбувається інфікування. Тому спочатку вчені вважали, що таким чином вірус може атакувати і нюхові нейрони, які виконують функцію передачі сигналу від умовного подразника до ділянки мозку, яка далі визначає його «запах». Однак, білки ACE2, не були виявлені на нюхових нейронах. Але знайшли на клітинах, які називаються “чутливими клітинами”. Вони підтримують нюхові нейрони. Можливо, вірус пошкоджує ці опорні клітини, викликаючи набряк. Тому поки виглядає так, що на відміну від втрати нюху, яка виникає і через інші віруси, вірус SARS-CoV-2 тільки тимчасово “роззброює” нюхові рецептори, впливаючи на функцію підтримують клітин. Як тільки організм справляється з вірусом, нюх повертається”, – пише Супрун.

Вона також додала, що про втрату відчуття смаку заявляли більше 40% людей, які хворіли COVID-19.

Як відновити нюх, втрачений через COVID-19?

Супрун посилається на рекомендації British Rhinological Society. Поради:
◾ Більшість людей, які втратили нюх через COVID-19, відновлюють його частково або повністю вже на 1-2 тижні хвороби. Тому жодних втручань робити не варто.
◾ Рекомендують застосовувати назальні кортикостероїди (краплі для носа, які мають протизапальну дію) для тих пацієнтів, які мають втрату нюху більш двох тижнів.
◾ Тренування нюху. Це не ліки, а спосіб прискорити одужання. Він передбачає, що людина, яка втратила нюх, з певною періодичністю і протягом тривалого періоду часу повинна нюхати різні ефірні масла (окремо або в упаковках з кількома ароматами), щоб спонукати сенсорну реакцію. Є кілька досліджень, які підтверджують, що такі тренування позитивно впливають на швидкість повернення нюху або часткового його відновлення. Втім, наукова база такого методу досить “бідна”.
◾ Тренуванням для рецепторів також може бути їжа. Можна спробувати додати більше спецій або більш кислої, гіркої або солодкої їжі в раціон.

Лікар назвав спосіб відновити нюх і смак після коронавірусуЛікар назвав спосіб відновити нюх і смак після коронавірусуЛікар назвав спосіб відновити нюх і смак після коронавірусуЛікар назвав спосіб відновити нюх і смак після коронавірусуЛікар назвав спосіб відновити нюх і смак після коронавірусу

В Україні за минулу добу, 28 жовтня, зафіксовані 7342 нових випадки COVID-19. Всього в країні з початку пандемії захворіли 370 417 осіб.

Кабінет міністрів України напередодні продовжив дію режиму надзвичайного стану до кінця 2020 року. 

У Міністерстві внутрішніх справ пояснили , що таке режим «надзвичайної ситуації».

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...