Метро і школи: вірусолог назвала головні розсадники коронавірусу

Метро і школи: вірусолог назвала головні розсадники коронавірусу
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Зупинити стрімке поширення COVID-19 в Україні можна, якщо зупинити метро і громадський транспорт, а також закрити школи. Таку думку висловила експерт з питань імунології та вірусології Світлана Доан.

“З епідеміологічної точки зору зараз назріла ситуація, коли треба проводити якісь ізоляційні, розмежувальні заходи – заборона на всі масові заходи, однозначно школи відправити на карантин”, – сказала Світлана “Обозревателю”.

Loading...

Медик погоджується з тим, що ці норми відображаються на економіці, але, на її думку, вони можуть спрацювати:

“Наскільки жорстко, чи варто відразу закривати метро, зупиняти громадський транспорт – не можу сказати. Звичайно, було б добре на все це вплинути, але ми розуміємо, що бізнес є бізнес, робота є робота, і ми не знаємо, наскільки це буде реально “.

Окремо Світлана Доан звернула увагу, що в Україні грубо порушуються рекомендації самоізоляції хворих людей, а для роботи з контактними людьми не вистачає лікарів.

“Ці функції покладені на сімейних лікарів, але вони займаються сімейними вогнищами. Якщо мова йде про контактні для працюючих людей, то кожен випадок вимагає розслідування. Але зараз така кількість випадків, що цього зробити на рівні країни фізично неможливо”, – розповіла доктор.

Колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила , чому пацієнти з COVID-19 дуже часто втрачають нюх і смак. Вона також розповіла, як допомогти собі повернути рецептори.

В Україні за минулу добу, 28 жовтня, зафіксовані 7342 нових випадки COVID-19. Всього в країні з початку пандемії захворіли 370 417 осіб.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...