Не зміг виплатити іпотеку: в Україні вперше в історії фізособу визнали банкрутом

Не зміг виплатити іпотеку: в Україні вперше в історії фізособу визнали банкрутом
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Вперше в історії української судової практики банкрутом було визнано фізичну особу. До суду звернувся чоловік, який не зміг оплачувати валютну іпотеку.

Подробиці опубліковані на платформі для роботи з відкритими даними Opendatabot.

Так, в жовтні минулого року вступив в силу новий Кодекс України щодо процедур банкрутства, яким було запроваджено інститут банкрутства фізичної особи.

З моменту початку роботи нового кодексу, вже було відкрито 142 справи відповідних судових виробництва.

А в цьому році, 27 липня, перша подібна справа дійшла до суду, який в свою чергу став на бік фізичної особи, визнав її банкрутом та затвердив план реструктуризації боргу по валютній іпотеці.

Не зміг виплатити іпотеку: в Україні вперше в історії фізособу визнали банкрутом

“Суд створив прецедент, згідно з яким українці отримали можливість врегулювати свої фінансові проблеми. Боржник може з комфортним графіком погасити борги і не втратити своє майно”, – пояснює співзасновник юридичної компанії VRTS (BezBorgiv) Георгій Григорян.

“Українці отримали легальну можливість обнулити свій борг. Раніше збанкрутувати в Україні могли тільки юрособи та ФОПи, фізичні особи залишалися наодинці з банками та іншими кредиторами. Люди, які не могли погасити борги, могли залишитися в прямому сенсі нічого. Практика банкрутства допомагає вийти з скрутного становища і вирішити проблему адекватно”, – додав юрист.

Як ми вже розповідали раніше, президент України Володимир Зеленський повідомив українцям, що банки повинні видавати кредити на житло не більше ніж під 10%. Він пообіцяв зробити для цього все можливе.

А також, українським банком законодавчо заборонили нараховувати штрафи, пеню та неустойку за прострочення кредитів під час карантину і протягом 30 днів після його завершення.

Джерело: Народна Правда