Україну можуть позбавити безвізу і траншу МВФ через рішення КСУ щодо декларацій: Transparency International

Україну можуть позбавити безвізу і траншу МВФ через рішення КСУ щодо декларацій: Transparency International
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Велика палата суду винесла рішення про неконституційність ст.366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна.

Прецедент прокоментували в Transparency International. У заяві організації йдеться, що це рішення спровокує значне відкат антикорупційної реформи в Україні. Крім того, це створить загрозу безвізу і отриманню необхідного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду.

Там також відзначили, що суд позбавив НАЗК багатьох прав, зокрема, доступу до реєстрів, права складати протоколи про адміністративні правопорушення, права вносити приписи про порушення вимог антикорупційного законодавства, проводити перевірки в державних органах (зокрема щодо захисту викривачів), звертатися до суду з позовами (заявами) про визнання незаконними нормативно-правових актів тощо.

“Рішення Конституційного суду спровокує значний відкат антикорупційної реформи в Україні. Адже ці норми законодавства формували основи системи боротьби з корупцією, яка визнана однією із загроз національній безпеці. Крім втрати підзвітності чиновників, тисячі посадових осіб залишаться без покарання за брехню в декларації”, – сказав виконавчий директор TI Україна Андрій Боровик.

На думку організації, таке рішення Конституційного суду призведе до ряду критичних змін – “загрози безвізу, не отриманню необхідного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду і нівелювання антикорупційної реформи”.

Раніше це рішення прокоментували і в Національному агентстві з питань запобігання корупції, там заявили про конфлікт інтересів суддів Конституційного суду, які винесли рішення щодо антикорупційних норм.

Джерело: Народна Правда