В Україні оновили стандарти лікування COVID-19: що важливо знати

В Україні оновили стандарти лікування COVID-19: що важливо знати
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

В Україні знову змінили стандарти надання медичної допомоги хворим коронавірусною інфекцією COVID-19. Були змінені критерії, згідно з якими завершується амбулаторне лікування пацієнтів.

Подробиці розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на онлайн-брифінгу.

Так, амбулаторне лікування відтепер буде завершуватися при наявності одного з трьох критеріїв:

  • Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. При цьому не потрібно проводити додатково ІФА або ПЛР-тестування;
  • Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня з дати забору матеріалу при позитивному ПЛР-дослідження. Також не потрібно повторно проводити дослідження;
  • Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання за умови отримання одного негативного результату методом ПЛР.

За словами Ляшка, ці три критерії будуть рівноцінними.

Нагадаємо, амбулаторне лікування проводиться вдома або при відвідуванні пацієнтами лікувального закладу самостійно без госпіталізації.

Як ми вже розповідали раніше, фахівці «Росспоживнагляду» виявили коронавірус у кажанів в Росії. Однак, який саме цей тип вірусу невідомо.

А також, колишня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, чому пацієнти з COVID-19 дуже часто втрачають нюх і смак . Вона також розповіла, як допомогти собі повернути рецептори.

Джерело: Народна Правда