Відправимо до Ростова: в Києві під КСУ збирається масштабна акція протесту

Відправимо до Ростова: в Києві під КСУ збирається масштабна акція протесту
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Завтра, 30 жовтня, в Києві пройде масштабна акція протесту проти скандального рішення Конституційного суду України, через яке Україну можуть позбавити безвізу і траншу МВФ.

Анонс акції “Відправимо суддів-зрадників КСУ до Ростова” опублікований в Facebook.

Акція протесту відбудеться 30 жовтня, початок о 9 ранку, біля будівлі Конституційного суду України (вул. Жилянська, 14).

“Конституційний суд продовжує знищувати антикорупційні інституції. Вчорашнє рішення щодо скасування відповідальності за брехню в деклараціях чиновників – одне з таких. Своїми рішеннями судді КСУ надають індульгенцію для сотень чиновників-корупціонерів, а також ставлять під загрозу безвіз, критично важливу фінансову допомогу від європейських інституцій та європейський напрям розвитку України”, – йдеться в анонсі акції.

Про що мова?

Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Велика палата суду винесла рішення про неконституційність ст.366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна.

Прецедент прокоментували в Transparency International. У заяві організації йдеться , що це рішення спровокує значний відкат антикорупційної реформи в Україні. Крім того, це створить загрозу безвізу і отриманню необхідного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду.

Це рішення вже прокоментували і в Національному агентстві з питань запобігання корупції, там заявили про конфлікт інтересів суддів Конституційного суду, які винесли рішення щодо антикорупційних норм.

Відправимо до Ростова: в Києві під КСУ збирається масштабна акція протесту

 

Джерело: Народна Правда