Загроза скасування безвізу: Зеленський скликав термінове засідання РНБО

Загроза скасування безвізу: Зеленський скликав термінове засідання РНБО
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони через скандальне рішення Конституційного суду. Мета засідання – визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози і виклики національній безпеці і обороні країни.


Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Змушені констатувати, що останнім часом з’явилися ознаки того, що окремі суб’єкти намагаються переглянути ключові частини суспільного договору в Україні, які передбачають нульову толерантність до корупції і будь-якій формі непрозорості в державному управлінні. Це неприпустимо», – йдеться в повідомленні.

В ОП уточнили, що президент запропонує членам РНБО обговорити ситуацію, яка склалася в національній безпеці країни, і прийняти відповідні рішення.

Там також констатували, що потрібні законопроекти, які в подальшому будуть «запобігати виникненню подібних кризових ситуацій».

«Нищівні удари, які наносяться по досягненнями країни в сфері боротьби та ефективної протидії корупції в Україні, не можуть залишатися без уваги. Необхідна негайна і жорстка оцінка рішенням окремих суб’єктів, дії яких стають все суспільно небезпечними», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Велика палата суду винесла рішення про неконституційність ст.366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна.

Прецедент прокоментували в Transparency International. У заяві організації йдеться , що це рішення спровокує значний відкат антикорупційної реформи в Україні. Крім того, це створить загрозу безвізу і отриманню необхідного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду.

 

Джерело: Народна Правда