Хелловін-2020: як і коли відзначатимуть свято в Україні

У США, Канаді, Ірландії і Великобританії за популярністю Хелловін поступається лише Різдву

Хелловін-2020: як і коли відзначатимуть свято в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В суботу, 31 жовтня, у світі відзначатимуть одне з “найстрашніших” свят – Хелловін, яке вважається гулянням відьом і вампірів, чаклунів і привидів та всілякої іншої нечисті. Раніше це свято було популярне в США, однак зараз воно поширилося мало не по всьому світу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, напередодні Хелловіна-2019 OBOZREVATEL підготував інформацію про історію виникнення свята, дату і традиції його проведення в Україні.

Loading...

Коли відзначають Хелловін

Традиційно свято нечистої сили Хелловін (Відьмину ніч) відзначають із 31 жовтня на 1 листопада. Тож у 2019 році його святкуватимуть у четвер, 31 жовтня.

Хелловін-2020: як і коли відзначатимуть свято в Україні

Історія виникнення Хелловіна

Язичницька традиція святкування Хелловіна була заснована племенами кельтів. Згідно із їхніми звичаями, рік ділився на дві пори – зиму й літо. Останнім днем року вважали 31 жовтня. Саме в ніч на 1 листопада, за віруваннями кельтів, на землю сходили злі духи. Люди ж, аби захиститися від них, вбиралися якомога страшніше.

Згідно з повір’ями, злі духи блукають між живими, але шкоди жодної не завдають, особливо якщо задобрювати їх солодощами.

Крім того, 1 листопада католицька церква відзначає День усіх святих, а наступного дня, 2 листопада – вшановує пам’ять усіх померлих.

Хелловін-2020: як і коли відзначатимуть свято в Україні

Для чого на Хелловін роблять світильник із гарбуза

Невід’ємним атрибутом свята Хелловіну є Світильник Джека (гарбуз зі свічкою всередині). Традиція майструвати такі ліхтарі теж має свою легенду. Так, відомо, що ірландському ковалю на ім’я Джек вдалося обдурити диявола та випросити у нього можливості уникнути пекла. Утім, після суперечки чоловік не зміг потрапити ні до пекла, ні до раю і блукав землею, очікуючи на Судний день.

Свій блудний шлях Джек освітлював шматочком вугілля, а від негоди ховав його всередині порожнього гарбуза. Тому цей символ Хелловіну й отримав назву Ліхтар Джека.

Як відзначають Хелловін в Україні

Головна традиція святкування Хелловіну в Україні – стилізовані вечірки. Їх організовують не лише у ресторанах, барах і пабах, а й в офісах. Заклади й робочі місця цього дня якомога креативніше прикрашають різноманітною символікою свята.

Для хелловінських вечірок люди вигадують моторошні костюми та наносять страшний макіяж.

Хелловін-2020: як і коли відзначатимуть свято в Україні

Крім того, збираються на свято і невеликими компаніями – влаштовують тематичні вечірки, проводять різноманітні конкурси, розповідають страшні історії та переглядають фільми жахів, які найкраще підходять для страшного свята.

Нагадаємо, на Хеллоуїн-2019, або Відьмину ніч, астролог дала корисні поради та розповіла про дивовижний ритуал, який допоможе захистити сім’ю.

Нагадаємо також, Хелловін, Геловін (Halloween), переддень Дня Всіх Святих – це свято, з яким пов’язано дуже багато прикмет, правил, забобонів. Святкувати Хелловін треба в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...