Курс гривні рекордно впав на тлі рішення КСУ

Курс гривні рекордно впав на тлі рішення КСУ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Рішення Конституційного суду України про закриття електронних декларацій, може привести до сильного падіння курсу гривні. Аналітики прогнозують можливе зростання курсу долара до 29 гривень.

Loading...

Таку думку висловив фінансовий аналітик інвестгрупи ICU Тарас Котович, передає “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, для того, щоб стримати падіння гривні НБУ довелося продати орієнтовно понад $ 100 млн за період 28-29 жовтня. Аналогічним чином розвивалася ситуація і з облігаціями внутрішньої державної позики в портфелі нерезидентів.

Також, на минулому тижні продаж ОВДП нерезидентами сповільнилася, а в гривневої частини навіть знизилася до нуля, то вже в цю 28 жовтня була продано облігацій на 300 млн грн, а в четвер – ще на 250 млн.

Експерт упевнений, що поштовх на валютному ринку, який вже стався, спричинить ослаблення гривні в коридорі 28,5-29 грн/$ в листопаді, тоді як більше її ослаблення сповільнять інтервенції НБУ і продаж валюти для сплати квартальних податків.

У найближчі дні мова йтиме виключно про психологічну реакцію ринку, а серйозного негативного впливу на макроекономічну ситуацію в країні і взаємини з МВФ, яке можливо в результаті цієї кризи, вдасться уникнути.

Як ми вже розповідали раніше, середня номінальна заробітна плата в Україні досягла максимуму з початку 2020 року і у вересні склала 11 998 гривень.

А також, вперше в історії української судової практики банкрутом було визнано фізична особа. До суду звернувся чоловік, який не зміг оплачувати валютну іпотеку.

Джерело: Народна Правда