НАЗК, всупереч рішенню КСУ, відкрив реєстр електронних декларацій

НАЗК, всупереч рішенню КСУ, відкрив реєстр електронних декларацій
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Національне агентство з питань запобігання корупції виконало розпорядження уряду і відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.
Про це повідомляє прес-служба НАЗК. 

Також повідомляється, що агентство зможе проводити спецперевірки, що дозволять провести призначення керівників в органи влади і місцевого самоврядування.

Loading...

За словами глави відомства Олександра Новікова, розпорядження уряду є «першим кроком до відновлення ефективної системи запобігання корупції в Україні».

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування. Велика палата суду винесла рішення про неконституційність ст.366-1 Кримінального кодексу, яка передбачала кримінальну відповідальність чиновників і суддів за недостовірне декларування майна.

Прецедент прокоментували в Transparency International. У заяві організації йдеться , що це рішення спровокує значний відкат антикорупційної реформи в Україні. Крім того, це створить загрозу безвізу і отриманню необхідного для виживання траншу Міжнародного валютного фонду.

Це рішення вже прокоментували і в Національному агентстві з питань запобігання корупції, там заявили про конфлікт інтересів суддів Конституційного суду, які винесли рішення щодо антикорупційних норм.

Президент України вже звернувся до правоохоронних органів з проханням встановити всі деталі прийняття зазначеного рішення КС.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...