Особливий статус до 2050: в “Л/ДНР” запропонували обурливий план повернення в Україну

Особливий статус до 2050: в “Л/ДНР” запропонували обурливий план повернення в Україну
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Україна погодилася представити на розгляд Тристоронньої контактної групи свою версію “дорожньої карти” по Мінським угодами – план дій і терміни щодо впровадження політичних положень Мінська-2. Про це заявила Росія. Одночасно з цим представники ” ДНР ” і “ЛНР” внесли на розгляд ТКГ свій проект “дорожньої карти”.

“Страна” стверджує, що в розпорядженні її редакції опинився проект від представників ОРДЛО, який нібито зараз вивчає Україна.

Loading...

Зокрема “ДНР” і “ЛНР” запропонували обмежити особливий статус Донбасу 2050-му роком і закріпити цей термін в українській конституції.

Видання пише, що в проекті представників ОРДЛО йдеться, що протягом 30 днів після набрання законної сили рішенням Ради про затвердження “дорожньої карти”, президент України повинен внести законопроект “Про внесення змін до Конституції України (в частині децентралізації влади)”, який передбачає такі перехідні положення:

  • У складі України утворюються Окремий район Донецької області і Окремий район Луганської області. Вони функціонують до 2050 року. Особливості їх самоврядування та повноваження всіх органів влади там диктуються окремим законом України.
  • Причому ця стаття Конституції, а також закон, що її доповнює, не можуть бути змінені без згоди жителів окремих районів, яке виражене на референдумі. Правда, проводити такий референдум не можна раніше 2045 року і пізніше 2049 року.

Раніше новий радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович повідомив , що червоні лінії для української делегації в Тристоронньої контактній групі Донбасом «креслить» президент України Володимир Зеленський.

Напередодні колишній спеціальний представник глави ОБСЄ в Україні та в Тристоронньої контактній групі Мартін Сайдік назвав Росію відповідальною за війну на Донбасі.

У ніч на 30 жовтня на Донбасі сталося загострення – два українських військовослужбовців отримали смертельні поранення. Командувач об’єднаних сил Сергій Наєв заявив , що противник йде на зрив перемир’я.

Джерело: Народна Правда
загрузка...