Вчені назвали основне джерело поширення COVID-19

Вчені назвали основне джерело поширення COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Основним джерелом поширення коронавірусу в тілі людини є рот. До такого висновку дійшли фахівці з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хілл, а також Національного інституту стоматологічних та черепно-лицевих досліджень.

Дослідження опублікували на порталі medRxiv .

Відзначимо, велика частина робіт по вивченню COVID-19 була зосереджена на носі і легенях, а це перша наукова робота, в якій порожнину рота було ідентифіковано як первинний осередок зараження коронавірусів.

Вчені дійшли висновку, що коронавірус проникає в слинні залози. Саме там він відтворюється, а іноді провокує досить тривалий перебіг самої хвороби. Після цього при ковтання слини вірус потрапляє до шлунково-кишкового тракту і повністю заражає організм.

“Наші результати показують, що оральна інфекція COVID-19 може бути недооцінена. Як і інфекція носа, зараження порожнини рота може лежати в основі безсимптомного поширення, що ускладнює стримування цієї хвороби”, – сказав старший автор дослідження Кевін М. Берд.

Нагадаємо, в Україні вперше за добу захворіли COVID-19 понад 8 тисяч осіб. Також різко зросла смертність – за добу померли 173 людини.

У країнах Євросоюзу виявлено новий вид коронавірусної інфекції COVID-19, який почав швидко розповсюджуватися. Він уже отримав назву 20A.EU1, вперше його виявили у сільськогосподарських робітників.

 

Джерело: Народна Правда