Ми знаходимося на війні: Голубовська озвучила сценарії по COVID-19 в Україні

Ми знаходимося на війні: Голубовська озвучила сценарії по COVID-19 в Україні
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

У розвитку коронавірусної хвороби є три сценарії: напружений, важкий і благополучний. За яким сценарієм розвиватиметься пандемія, поки невідомо.

Відповідну заяву в інтерв’ю “Обозревателю” зробила лікар-інфекціоніст, доктор медичних наук, професор Ольга Голубовська.

Loading...

За її словами, перший – до весни дуже напружений період, вірус буде як риба в воді. Потім він ослабне, як сталося влітку, коли він давав велику кількість легких форм і стало менше інфікованих: “Зараз же – сніжний ком. Нині його сезон. У наступному сезоні він вже не буде таким агресивним”.

Другий прогноз – коронавірус набере обертів, можуть будуть повторні випадки зараження, набагато важче, і що з цим робити – ніхто не знає.

Третій сценарій найсприятливіший – коронавірус циркулує  кілька років і зникає з людської популяції, як зник перший SARS.

“Бог його знає, як буде. Віруси розумніші за нас, а ми живемо серед них і тільки спостерігаємо, що вони нам придумали”, – додала лікар.

На питання, чи можуть в Україні ввести повторний локдаун через збільшення кількості хворих, медик відповіла, що вона особисто була проти того, щоб діти йшли в школу, адже після 1 вересня стався різкий сплеск захворюваності.

Голубовська також додала, що “лікарі знаходяться на війні, а пацієнти вже бігають і шукають ліжко з киснем”:

“Я працюю в самому осередку, в клініці, і нікого не хочу лякати, як багато хто може подумати. Але щоб люди розуміли картину – ми зараз знаходимося як на війні. Той вмирає, того відкачують, всі ці ліжка … Вночі сняться тільки хворі і їх знімки. У лікарів настає справжнісінький психологічний колапс. Я розумію, що здоровим людям може не подобається карантин, але я була проти того, щоб діти йшли в школу з 1 вересня. Нічого з нашою освітою не станеться, а діти пішли, і через дві тижні Київ опинився у помаранчевій зоні, всі бігають і шукають ліжко з киснем. Так що краще – вдома посидіти або шукати ліжко з киснем?”.

Вона також згадала, що період “іспанки” нормально пережила тільки Австралія, тому що швидко закрила всі порти.

“Кожна країна по-своєму вживає заходів, але найбільше мені подобався підхід Білорусі. Там продумали кожну дрібницю, навіть поділили кількість людей в транспорті – робочі їхали о 8 годині, а студенти – о 10. Молоді і діти – в даній ситуації двигун, і їх потрібно просто розділяти”, – каже медик.

Вона також поскаржилася на те, що зараз медична система виявилася в колапсі:

“Медична система України, як і лікарі, перебувають у напівколапсі. Це дуже важкий період для всіх, зокрема й для хворих. Вірус вражає нервову систему, друге – це нестача кисню, і третє – дія ліків, якими ми лікуємо. Самі по собі вони часто викликають важкий стан. Хворі відчувають справжнісінькі муки. Вони перебувають за повної свідомості й на якомусь етапі просто не витримують. Це велика трагедія, з такими пацієнтами треба працювати. У мене був один пацієнт, досить міцний фізично, так ось він розповідав, що в нього було постійне непереборне бажання взяти простирадло й задушити себе. Коронавірус – дуже важке й виснажливе захворювання, в якому люди перебувають щодня протягом місяця-двох. Ті, хто цього не бачить, просто не розуміють. Є ще таке поняття, як постковідний синдром. І весь світ поки що не знає, що з цим робити”.

Вчені з медичного центру Mount Sinai в Нью-Йорку заявили, що антитіла до COVID-19 можуть зберігатися в організмі людини, яка перехворіла, до 5 місяців.

Глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан повідомив, що ПЛР-тест в 40% показує помилковий результат. З цієї причини в світовій практиці доведено необхідність проведення комплексного клініко-діагностичного дослідження методом ІФА-тестування і тестуванням на антиген.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...