ПЛР-тести в 40% показують помилковий результат: як дізнатися, COVID-19 чи застуда

ПЛР-тести в 40% показують помилковий результат: як дізнатися, COVID-19 чи застуда
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

ПЛР-тест в 40% показує помилковий результат. З цієї причини в світовій практиці доведено необхідність проведення комплексного клініко-діагностичного дослідження методом ІФА-тестування і тестуванням на антиген.

Loading...

Про це в коментарі “УНН” розповів глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан.

“Так, ПЛР-тест на коронавірус лише в 60% показує правильний результат. Це пов’язано, перш за все, з самою тест-системою – цьому є докази у всьому світі, що необхідно проводити обов’язково детальне клініко-діагностичне дослідження – з використанням не тільки ПЛР тестів, але і ІФА-тестування. Україна зараз переходить на новий формат — це встановлення клінічного діагнозу і за симптомами, і за підтверджуючим ПЛР, а також за ІФА-скринінгом, щоб встановити правильний діагноз”, — каже Рубан.

Він також додав, що усе необхідно розглядати комплексно: “Але ІФА – це діагностичні та скринінгові дослідження, які необхідно використовувати для скринінгу груп населення будь-якої організації або при встановленні діагнозу та встановлення термінів, коли захворів чоловік, чи має він захисні титри. Все необхідно розглядати комплексно – і методом ПЛР, і антигенними тестами, які будуть впроваджені в Україні найближчим часом, і методом ІФА зокрема”.

Відзначимо, ПЛР-тест на коронавірус потрібно робити на 7-8 день після контакту з хворим – це допоможе уникнути помилкового негативного результату.

В Україні запрацював контакт-центр Міністерства охорони здоров’я з протидії COVID-19, де можна буде отримати інформацію, в разі, якщо пацієнт не може зв’язатися зі своїм сімейним лікарем.

 

 

Джерело: Народна Правда