Готуємося до зими: як вибрати жіночі чоботи

Готуємося до зими: як вибрати жіночі чоботи
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На території України сходяться різні кліматичні пояси, тому одна зима не схожа на іншу. І якщо жителі і гості Карпат звикли до пухнастому снігу, одесити під Новий рік зазвичай очікують вогкість і дощі. Саме тому до вибору зимового взуття українці підходять ретельно, адже вона повинна “подружитися” не тільки з морозами, але і зі сльотою.

Як вибрати якісну пару для української зими, ми запитали фахівців компанії “Взуття-Комплект”.

Взуттєва підошва для холодів – яка вона?

Експерти рекомендують вибирати чоботи на протекторі – високою стійкою платформі, що попереджає ковзання. Та й очистити таку підошву від бруду і снігу значно легше. Тільки врахуйте: вона повинна гнутися, щоб вам було зручно ходити по слизькій поверхні.

І бажано, щоб модель була прошита, а не тільки проклеєна. Але якщо ви придбали пару без прошивки, віднесіть її шевця або прошийте самостійно.

“Зверніть увагу, що нитки швейні , що застосовуються для пошиття і ремонту взуття, шкіряного одягу та аксесуарів, відрізняються від аналогічного матеріалу, призначеного для зшивання інших тканин”, – попередили в “Взуття-Комплект”.

Зима – не привід відмовлятися від каблуків. Є багато моделей зимових чобіт на шпильці, підборах-стовпчику. Вибираючи такі, просто потрібно перевірити супінатор – наскільки модель стійка. Але надягати таку взуття в ожеледь все ж не рекомендується, навіть якщо ви віртуозно ходите на підборах. Взимку ризик травми через ожеледицю дуже високий.

Яка застібка краще

Готуємося до зими: як вибрати жіночі чоботи

Найчастіше на зимових чоботах встановлена блискавка або шнурівка. Важливо перевірити перед покупкою, наскільки щільно застяжка прилягає до ноги, щоб всередину не потрапляли сніг і вода.

Що стосується блискавок, у якісної змійки ланки щільно прилягають один до одного, легко застібаються і хутро не застряє між зубчиків. Але навіть сама добротна застібка може розійтися, наприклад, коли дівчина одягне теплий носок в чоботи з облягаючим халявою. Тим не менш, це не привід прощатися з улюбленою парою. Можна купити молнію в Україні міцніше і крупніше поламаною і замінити в майстерні. Після ремонту чобітки будуть як новенькі.

Шкіра або шкірозамінник, штучний або натуральне хутро

Готуємося до зими: як вибрати жіночі чоботи

І, нарешті, ми розповімо про найважливіше критерії – матеріалах, з яких пошиті чоботи. Рекомендують вибирати натуральну шкіру, замшу або мембрану. Таке взуття має водовідштовхувальні властивості. Коли з брудом контактує кожзам, з часом поверхня черевиків розтріскується.

Натуральне хутро зігріває краще. Зараз багато моделей навіть дорогих чобіт виробляються зі штучним, так званим шевським хутром сірого кольору. Крім того, що така обробка не зігріє в “мінус”, такий хутро “лізе” і з часом стоптується.

Відрізнити натуральну шкіру від штучної і екошкіри дуже легко. Для цього досить доторкнутися до взуття долонею. Шкіра нагрівається від тепла руки, а замінник не змінює свою температуру. Приємного вибору!

Джерело: Народна Правда