На кону безвіз і кредити: в ЄС зробили тривожне попередження Україні

На кону безвіз і кредити: в ЄС зробили тривожне попередження Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

В Європейському Союзі закликали Україну в терміновому порядку відновити антикорупційну інфраструктуру після рішення Конституційного суду.

Loading...

Так, представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Петер Стано попередив, що це є умовою надання фінансової допомоги і безвізового режиму, передає “Європейська правда”.

На думку єврочиновника, воно має серйозні наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури України. Крім того, таке скандальне рішення КСУ також ставить під сумнів ряд міжнародних зобов’язань, які Україна взяла на себе по відношенню до своїх міжнародних партнерів, включно з Євросоюзом.

Боротьба з корупцією є одним з ключових орієнтирів і зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках Угоди про асоціацію, недавно узгодженої програми макрофінансової допомоги між ЄС і Україною та процесу лібералізації візового режиму, нагадали в ЄС.

“Ми закликаємо українську владу в найкоротші терміни відновити законодавство про електронне декларування активів і відповідні завдання Національного агентства з запобіганню корупції, а також стабілізувати правовий статус НАБУ до крайнього терміну 16 грудня, встановленого Конституційним судом”, – зазначено в зверненні.

Тим часом, член КСУ Ігор Сліденко заявив, що президент України Володимир Зеленський закликав нардепів до повалення державного ладу.

А також, теща голови Конституційного суду Олександра Тупицького – Лариса Колпаченком виявилася власницею землі під Києвом на мільйони гривень.

Джерело: Народна Правда