Небезпечна мутація COVID-19 може стати більш заразною: заява вчених

Небезпечна мутація COVID-19 може стати більш заразною: заява вчених
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Найпоширеніша мутація коронавірусу COVID-19 в світі, може виявитися більш заразною, ніж оригінальна форма вірусу.

Loading...

Подробиці повідомляє видання Daily Mail.

Як виявилося, на штам коронавірусу D614G припадає понад 85% світових випадків зараження COVID-19.

Дослідження більше 5000 пацієнтів з COVID-19 в лікарні в Х’юстоні, штат Техас, показало, що 99,9% інфекцій були викликані цією зміненою версією вірусу.

Таким чином, мутація, на яку припадає 85% випадків у світі, більш заразна, ніж вихідний штам.

D614G на сьогоднішній день вважається найбільш поширеним штамом коронавірусу, що вражає людей у всьому світі. Вперше він з’явився в лютому в Європі, а міжнародні подорожі дозволили йому за кілька тижнів поширитися не тільки по континенту, а й в Америку, Океанію і Азію.

Невідомо, чому штам D614G став основною формою SARS-CoV-2, але вчені сходяться на думці, що це може бути пов’язано з мутацією, що збільшує кількість вірусу в верхніх дихальних шляхах.

“Вірус продовжує мутувати, розносячись по всьому світу”, – сказав співавтор х’юстонського дослідження доктор Ілля Фінкельштейн з Техаського університету в Остіні.

Існує багато суперечок про те, чому мутація D614G стала домінуючою, але переважна теорія полягає в тому, що вона більш заразна, ніж початкова версія.

Як ми вже розповідали раніше, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект, який дозволяє штрафувати власників бізнесу за відсутність масок у відвідувачів.

Також медики нагадали, що єдиним однозначним способом встановлення діагнозу коронавірусна інфекція COVID-19 є лабораторний тест.

Джерело: Народна Правда
загрузка...