Прихильники «Ісламської держави» відкрили стрілянину у Відні: всі подробиці трагедії

Прихильники «Ісламської держави» відкрили стрілянину у Відні: всі подробиці трагедії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Три людини загинули, ще 15 отримали поранення в результаті терористичної атаки, яка сталася ввечері 2 листопада у Відні. Терористи напали відразу в шести місцях столиці.

Серед постраждалих є і співробітник поліції. Один злочинець загинув, четверо затримані, троє втекли.

Відзначимо, перша атака сталася у будівлі синагоги на Зайтенштеттенгассе. Решта пройшли на вулицях Морцінплац, Зальцгріс, Фляйшмаркт, Бауернмаркт і Грабен. Нападників було кілька, вони використовували вогнепальну зброю. Загиблими були випадкові перехожі – жінка і двоє чоловіків.

Через те, що частина терористів втекла, глава МВС Австрії Карл Нехаммер попередив, що є ймовірність нових нападів.

Видання Kronen Zeitung з посиланням на міністра внутрішніх справ Австрії Карла Нехаммера пише, що терористичну атаку в Відні здійснив прихильник терористичного угрупування «Ісламська держава»: “як мінімум один ісламістський терорист”, який симпатизував «Ісламській державі». Поліція повідомляє, що нападника вбили. Злочинець був озброєний гвинтівкою і пістолетами, на ньому був муляж «пояса смертника».

Додамо, хвиля збройних нападів пройшла в Європі і Канаді після подій у Франції, де вбили вчителя , який показав карикатуру на пророка Мухаммеда. Президент Франції Емманюель Макрон назвав інцидент терактом і заявив, що «іслам як релігія переживає кризу у всьому світі», а у Франції радикальний ісламізм «відкрито висловлює намір нав’язати свої порядки». У мусульманському співтоваристві слова Макрона розкритикували.

Напередодні чоловік з ножем убив трьох біля собору Нотр-Дам в Ніцці . В той же день, 29 жовтня, були спроби нападів в Парижі, Авіньйоні і Ліоні.

Джерело: Народна Правда