Скільки українців підтримують розпуск КСУ: вражаюча статистика

Скільки українців підтримують розпуск КСУ: вражаюча статистика
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Законопроект президента Володимира Зеленського про розпуск Конституційного суду підтримують 57% українців. При цьому добре обізнані щодо рішення суду, яким скасували низку антикорупційних норм, тільки 39%.

Про це свідчать результати опитування «Рейтингу».

Опитування показало, що 39% респондентів добре обізнані про рішення Конституційного суду.

Щось чули про це 36%.

Вперше почули про це 25%.

Незважаючи на проблему з обізнаністю, 59% негативно ставляться до рішення, 25% – нейтрально і 11% – позитивно. При цьому серед респондентів, які добре знайомі зі змістом рішення, негативно до нього ставляться 83%.

Цікаво також і те, що довіряють Конституційному суду в Україні тільки 19% опитаних українців, не довіряють – 60%. Серед українців, які знайомі з рішенням КС, недовіра до інституту є у 78%.

У той же час 57% українців заявили, що підтримують законопроект Зеленського про відставку складу КС. 27% – не підтримують.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників і суддів у вигляді штрафу або позбавлення волі за подання завідомо неправдивих відомостей в декларації. Крім того, КСУ закрив доступ до електронних декларацій чиновників. Президент Володимир Зеленський в свою чергу вніс законопроект «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», в якому пропонує звільнити весь склад Конституційного суду України. В “Слузі народу” кажуть, що новий склад Конституційного суду України можна буде сформувати до середини 2021 року.

Член Конституційного суду України Ігор Сліденко заявив, що президент України Володимир Зеленський в своєму зверненні до депутатів від фракції «Слуга народу», в якому наголосив на необхідності прийняти жорстке рішення щодо суддів Конституційного суду, закликав нардепів до повалення державного ладу.

Джерело: Народна Правда