Трамп загрожує опротестувати результати виборів у Верховному суді, в США спалахнули протести

Трамп загрожує опротестувати результати виборів у Верховному суді, в США спалахнули протести Фото: "Tom Ramstack"
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Чинний президент США Дональд Трамп офіційно заявив, що готовий піти у Верховний суд для вирішення питання про підсумки голосування.

Нагадаємо, в США триває підрахунок голосів. Попередньо, лідирує демократ Джо Байден. Як відомо, в США результат виборів визначається не просто більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату – Колегії вибірників. Кожен штат представлений різною кількістю виборців, в залежності від населення. Вони повинні голосувати безпосередньо за того кандидата, якого підтримала більшість виборців в їх штаті. Для перемоги на виборах необхідно набрати від 270 голосів вибірників із загальної кількості 538.

Вранці CNN повідомляло, що Байден набрав 220 голосів, Трамп – 213; The New York Times – 225 на 213 голосів, Fox News – 238 на 213. Відзначимо, на виборах в 2016 році результати опитувань і експертні оцінки також вказували на поразку Трампа, але в підсумку він обійшов демократа Хілларі Клінтон.

У своєму зверненні Дональд Трамп офіційно заявив, що республіканці виграли вибори, але у нього намагаються відібрати перемогу. Крім того, він заявив про факти шахрайства.

«Ми виграємо Пенсільванію, Мічиган, Вісконсин – нам навіть не потрібні всі ці штати для перемоги», – підкреслив Трамп.

Найважливіше, він заявив, готовий йти до Верховного суду для вирішення питання про підсумки голосування.

Тим часом в США вже почалися масові акції протесту.

Нагадаємо, поки немає офіційних результатів голосування, але обидва кандидати вже заявили про свою перемогу. Хто і в яких штатах лідирує

 

Джерело: Народна Правда