Вибори президента США: коли назвуть переможця, всі подробиці

Вибори президента США: коли назвуть переможця, всі подробиці Фото: "NBC News"
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У США продовжують рахувати голоси на виборах президента. Незважаючи на скандальні заяви чинного президента Дональда Трампа про те, що у нього намагаються вкрасти перемогу, в цілому стан справ виглядає не на користь Джо Байдена – республіканець здобуває перемогу в ключових штатах.

У США результат виборів визначається не просто більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату – Колегії вибірників. Кожен штат представлений різною кількістю виборців, в залежності від населення. Вони повинні голосувати безпосередньо за того кандидата, якого підтримала більшість виборців в їх штаті. Для перемоги на виборах необхідно набрати від 270 голосів вибірників із загальної кількості 538.

Зараз потрібно стежити за результатами виборів в наступних штатах : Пенсільванія (це 20 голосів вибірників), Мічиган і Джорджія (по 16), Північна Кароліна (15), Арізона (11) і Вісконсін (10).

У 2016 році голоси вибірників цих штатів були віддані Трампу. Правда, зараз Трамп може втратити Вісконсін, де підрахували вже 99,95% голосів: Байден 1,630 млн (49,6%), Трамп 1,609 млн (48,9%).

При цьому Трамп скоротив менш ніж до одного відсотка відставання від демократа в штаті Невада за підсумками підрахунку 86% голосів.

Дуже важливий для Трампа штат Пенсільванія, який дає 20 голосів вибірників. Там підраховано лише 64% голосів і діючий президент випереджає Байдена на 13%.

Відзначимо, Джо Байден дуже сподівається на результати голосування поштою, адже експерти заявляли, що нібито там переваги віддавали саме йому.

Вибори президента США: коли назвуть переможця, всі подробиці

“Страна” помітила, що в цілому підрахунок голосів йде набагато повільніше, ніж зазвичай. Наприклад, в 2016 році переможець був відомий вже до 6-7 ранку за київським часом. Видання припускає, що проблеми можуть бути пов’язані саме з поштовим голосування. Підрахунок голосів, судячи з усього, затягнеться до вечора.

 

 

Джерело: Народна Правда