Вибори в США: долю Трампа і Байдена вирішують в 6 штатах

Вибори в США: долю Трампа і Байдена вирішують в 6 штатах
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У США триває підрахунок голосів на виборах президента. Багато хто передбачає перемогу демократа Джо Байдена, але все ще різко може змінитися. Так, на виборах в 2016 році результати опитувань і експертні оцінки також вказували на поразку Трампа, але в підсумку він обійшов демократа Хілларі Клінтон.

У США результат виборів визначається не просто більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату – Колегії вибірників. Кожен штат представлений різною кількістю виборців, в залежності від населення. Вони повинні голосувати безпосередньо за того кандидата, якого підтримала більшість виборців в їх штаті. Для перемоги на виборах необхідно набрати від 270 голосів вибірників із загальної кількості 538.

Зараз потрібно стежити за результатами в наступних штатах: Пенсільванія (це 20 голосів вибірників), Мічиган і Джорджія (по 16), Північна Кароліна (15), Арізона (11) і Вісконсін (10). У 2016 році голоси вибірників цих штатів були віддані Трампу.

За даними FOX, у Байдена відрив в 25 голосів вибірників і трохи більше 2 млн голосів виборців.
Вибори в США: долю Трампа і Байдена вирішують в 6 штатах

Telegram-канал “Карточный домик” пише, що Байден випереджає Трампа на 0,28% у Вісконсині, але при цьому Трамп скоротив менш ніж до одного відсотка відставання від демократа в штаті Невада за підсумками підрахунку 86% голосів.

Вибори в США: долю Трампа і Байдена вирішують в 6 штатах

Вибори в США: долю Трампа і Байдена вирішують в 6 штатах

Сам Трамп уже заявив, що готовий піти у Верховний суд для вирішення питання про підсумки голосування. У відповідь на це в штабі Байдена підкреслили, якщо Трамп вирішиться на це, демократи будуть чинити опір з допомогою своїх юристів:

«Якщо президент здійснить свою погрозу і звернеться до суду, щоб спробувати не допустити належного підрахунку голосів, у нас напоготові адвокати, щоб перешкодити цьому. І вони візьмуть верх».

Штаб Байдена також назвав обурливим заяву Трампа про зупинку підрахунку голосів: «Сьогоднішня заява президента про спробу припинити підрахунок голосів обурлива, нечувана і помилкова. Вона обурлива тому, що це відверта спроба позбавити американських громадян демократичних прав».

Відзначимо, інтригу у вибори додає дострокове голосування – в цьому році воно стало рекордним через COVID-19. ЗМІ повідомляють, що по пошті голосували майже 100 мільйонів американців – близько 40% всіх виборців. Також передбачалося, що більшість людей, які голосують на достроковому голосуванні, віддають перевагу Байдену.

Нагадаємо, поки немає офіційних результатів голосування, але обидва кандидати вже заявили про свою перемогу – хто і в яких штатах лідирує?

 

Джерело: Народна Правда