Залишилися без компенсацій: сім’ї загиблих від COVID-19 медиків заявили про обман

Залишилися без компенсацій: сім’ї загиблих від COVID-19 медиків заявили про обман
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Рідні медиків, які померли від COVID-19 , досі не отримали обіцяні компенсації від держави.

Як говориться в матеріалі “Сегодня”, компенсації отримали лише 19 сімей, з більш ніж 200.

За словами Ігоря Гайди, хірурга Черкаської міської лікарні, у якого влітку від COVID-19 помер батько, теж лікар, каже, що гроші не дали, тому що комісія не встановила те, що чоловік інфікувався на роботі:

“22 червня він здав тест. Прийшов результат негативний. 23 знову здав, відповідь прийшла як” сумнівний “. 24 июня вже він геть погано себе почував. Прийшов додому і лежав в ослабленому стані. Мама навіть йому їжу в ліжко носила. І 25 червня вранці передзвонюють: “О, ми переглянули, тест таки позитивний”.

Потім чоловіка відвезли в реанімацію, а там підключили до ШВЛ, але Олега Гайду не врятували.

У разі смерті медиків від COVID-19 держава обіцяє компенсацію їх родинам – понад півтора мільйона гривень. Але з цим не все так просто. Сім’я Гайдів зібрала всі необхідні документи. Але чи дійсно покійний міг інфікуватися на роботі, з’ясовує спеціальна комісія.

“Визначили, що так, дійсно, зв’язати смерть працівника. Але був представник соцстраху, який сказав:” Ні, ми проти, тому що недостатньо даних “, – відзначає Ігор Гайда.

Ігор пройшов ще одну комісію, яка підтвердила, його батько заразився на роботі: “Два акти на руках. Я йду в соцстрах оформляти документи. Нам кажуть:” Ну ви почекайте зараз начальника. Він вам все пояснить. Ну ви ж розумієте, що це буде ще суд, тому що це дуже великі гроші “.

Далі розмов ця справа не рухається вже три місяці.

“Якщо ви живете у великому місті, то швидше за все бачили один з білбордів, з якого на нас дивиться терапевт Іван Венжіновіч. З початку пандемії врятував десятки життів, але сам – помер. Колеги та рідні кажуть, що від ускладнень внаслідок коронавірусу. Втім, тест на COVID-19 після смерті – негативний. А щоб сім’я Венжіновічей отримала компенсацію, діагноз необхідно підтвердити позитивним ПЛР-тестом”, – йдеться в матеріалі.

“Людям не потрібні страшні мільйони, які оголошуються по телебаченню. Людям потрібно кожного дня жити. Діткам тих лікарів треба кожен день дати в школу їсти, одягнути дитину треба, вчити дитину треба”, – говорить Ірина, дружина Івана Венжіновіча, яка сама теж перехворіла COVID-19.

Як повідомлялося раніше, в Україні можуть ввести так званий карантин вихідного дня. У Міністерстві охорони здоров’я впевнені, що це допоможе розірвати ланцюг передачі хвороби. Відзначимо, тільки за останню добу в Україні зафіксовано 9 524 нових випадків COVID-19, померли 199 осіб.

Джерело: Народна Правда