На якій підставі закривають лікарняний при COVID-19

На якій підставі закривають лікарняний при COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що служить підставою для закриття лікарняного пацієнтам, які перехворіли на COVID-19.

В ході брифінгу він повідомив, що це може статися з трьох причин, які чітко прописані в документах МОЗ. Він також підкреслив, що роботодавці не мають права вимагати від своїх працівників, які перехворіли, негативний ПЛР-тест, якщо сімейний лікар закрив лікарняний.

Loading...

“Велика кількість керівників підприємств чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний. Вони вимагають негативного тесту ПЛР. Це суперечить чинному законодавству”, – підкреслив він.

Підставами для закриття лікарняного є:

  • Минуло 10 днів з першого дня симптомів. І протягом цих 10 днів є три дні, коли були відсутні симптоми. Це підстава для сімейного лікаря перевести хворого в категорію тих, хто одужав і закрити лікарняний.
  • Минуло 10 днів з моменту отримання позитивного результату тесту, проведеного методом ПЛР, і протягом цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми. І це також підстава закрити лікарняний.
  • Отримання пацієнтом негативного ПЛР-тесту на коронавірус.

“Тому при закритті лікарняного не повинно бути жодного буллінгу, і ми можемо спокійно допускати в колектив людей, які перехворіли. Є науково доведені дані, є рекомендації ВООЗ, і є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо хоч один з озвучених критеріїв дотримано, то людина не може інфікувати оточуючих”, – пояснив Ляшко.

Нагадаємо, в Україні також триває зростання захворюваності – за останню добу зафіксовано майже 10 тисяч нових випадків COVID-19. 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні поки що не розглядають введення комендантської години.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...