У Путіна відреагували на вимогу Києва скасувати роздачу паспортів на Донбасі

У Путіна відреагували на вимогу Києва скасувати роздачу паспортів на Донбасі
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Росія продовжить роздавати свої паспорти жителям Донбасу, незважаючи на те, що цей пункт є в українському плані дій по вирішенню військового конфлікту на сході країни.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав це “захистом етнічних росіян на Донбасі”, пише “РИА Новости”.

Loading...

Іншими словами, Кремль розкритикував вимогу Києва відкликати указ російського президента щодо спрощеного надання російського громадянства жителям Донбасу.

“Що значить, Росія повинна? А хіба Україна не повинна піклуватися про своїх громадян? Якщо Україна вважає людей, які проживають на південному сході України своїми громадянами, хіба вона не повинна про них піклуватися, хіба Україна не повинна забезпечувати соціальні потреби цих громадян?”, – заявив Пєсков.

Він додав, що Росія завжди буде захищати інтереси росіян, де б вони не проживали, в тому числі і на південному сході України.

При цьому, за його словами, позиція Києва зрозуміла:

“Але вона докорінно розходиться із зобов’язаннями України, які зафіксовані підписом президента України в Мінському комплексі заходів. У Мінському комплексі не вказано, там немає такого положення (про припинення видачі російських паспортів, – ред.)”.

Нагадаємо, українська делегація для участі в Тристоронній контактній групі озвучила п’ять пунктів Плану дій по вирішенню військового конфлікту на Донбасі.

П’ять головних пунктів:

– виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань та найманців з території України на початку 2021 року;
– скасування владою Російської Федерації низки рішень і документів, які є прямим втручанням в життя ОРДЛО, наприклад, про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства;
– відновлення контролю над відповідною ділянкою російсько-українського державного кордону за допомогою СММ ОБСЄ;
– збільшення чисельності місії СММ ОБСЄ в чотири рази (на 1500 осіб);
– лише за виконання цих умов – підготовка та проведення на території ОРДЛО виборів (за допомогою ОБСЄ).

Спікер президента РФ Дмитро Пєсков вже заявив, що нові пропозиції України про припинення війни на Донбасі, а саме демілітаризація регіону і передача кордону, розходяться з домовленостями в Мінську.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...