Ляшко заявив, що українські лікарні витримають 20 тисяч хворих COVID-19 на добу

Ляшко заявив, що українські лікарні витримають 20 тисяч хворих COVID-19 на добу
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Медична система України здатна витримати 15-20 тисяч хворих COVID-19 в добу. Понад 20 тисяч випадків на добу система охорони здоров’я вже не витримає.

Про це в коментарі “РБК-Україна” повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Loading...

“Будь-яка система охорони здоров’я небезмежні і ключовим має бути дотримання санітарних норм. Наше завдання – готуватися до самих песимістичних сценаріїв. Коли ми говоримо, що вийшли на цифри 7-8 тисяч на добу, то наше завдання – переорієнтувати систему охорони здоров’я від запобігання хвороби до зменшення смертності”, – сказав Ляшко.

У парламентському комітеті з питань здоров’я відзначають, що медсистема України не стоїть на місці, однак понад 20 тисяч випадків на добу витримати буде не здатна.

“Постійно створюються додаткові ліжка в лікарнях, облаштовуються польові шпиталі, щоденно нарощується потужність медичної системи. На сьогоднішній день ми розуміємо, що вона може впоратися з 15-20 тисяч хворих на добу. Але якщо буде понад 20 тисяч – до цього наша система на сьогодні не готова”, – пояснив глава комітету Михайло Радуцький.

Цікаво, що раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв, що якщо щоденний приріст хворих COVID-19 досягне 11-15 тисяч чоловік, влада поверне максимальні обмеження. Крім того, він зізнавався, що коли щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих на добу, в Україні можуть ввести протокол медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги – тобто рятувати будуть не всіх.

Українців штрафуватимуть за маски на підборіддях в громадських місцях – Верховна Рада днями ухвалила закон, який передбачає штрафи від 170 до 255 гривень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...