Україна може закупити російську вакцину COVID-19: що про це відомо

Україна може закупити російську вакцину COVID-19: що про це відомо
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Україна направила до Бразилії запити щодо перспектив експорту вакцини проти COVID-19 на бразильські державні інститути, які є партнерами їх виробників. Іншими словами, Україна шукає можливості закупити вакцину через Бразилію, де тестують в тому числі і російську «Sputnik-V».


Про це повідомляє експертна організація StateWatch.

Дипломати в свою чергу попередили Україну, що в першу чергу Бразилія буде задовольняти потреби внутрішнього ринку (більше 210 млн чоловік). Вони також підкреслюють, що Бразилія не є виробником вакцин, країна тільки тестує їх і закуповує суміші для подальшого виробництва в країні.

Станом на кінець вересня, в Бразилії перебували на III етапі тестування і вважалися найбільш перспективними 4 вакцини проти коронавірусу:

  • ChAdOx1 nCoV-19 – розроблена Університетом Оксфорд і британською компанією «AstraZeneca». З бразильської сторони партнером є державний Інститут імунобіологічних технологій «Bio-manguinhos». Вакцина повинна бути готова для дистрибуції в першому кварталі 2021. Ціна за дозу оцінюється в 3-4 дол. США.
  • Coronavac – розроблена китайською компанією «Sinovac Biotech». З бразильської сторони партнером є державний Інститут «Butantan». Вакцина буде доступна для населення із січня 2021. Станом на кінець вересня, уряд штату Сан-Пауло планував почати будівництво заводу для виробництва цієї вакцини, яке повинні закінчити тільки в 2022. За словами губернатора штату Сан-Пауло, при наявності в країні інших вакцин проти COVID-19, інститут буде експортувати «Coronavac» в країни Латинської Америки.
  • BNT162b2 – розроблена американською компанією Pfizer і німецької BioTech. Тести в Бразилії почалися на початку серпня 2020 року, станом на кінець вересня, велися переговори з урядом про отримання в подальшому доз вакцини, а результати по їх ефективності очікувалися в жовтні 2020.
  • Ad26.COV2.S – розроблена американською компанією «Jassen-Cilag» (Johnson & Johnson). 18 серпня 2020 Національне агентство санітарного нагляду надало дозвіл на проведення III етапу тестування цієї вакцини в Бразилії.

“Посольство України у Федеративній Республіці Бразилія надіслало запити щодо перспектив експорту вакцини проти COVID-19 на бразильські державні інститути «Biomagniunhos» та «Butantan», які є партнерами їх виробників, однак відповіді ще не отримало.

Втім, у листі йдеться також про те, що 12 серпня 2020 р. Уряд штату Парана підписав Меморандум про взаєморозуміння з Російським фондом прямих інвестицій для розширення технічного співробітництва, трансферу технологій та проведення досліджень щодо російської вакцини «Sputnik-V», а 11 вересня Уряд штату Баія уклав угоду про співробітництво з Російським фондом прямих інвестицій щодо постачання 50 млн доз російської вакцини проти COVID-19 «Sputnik-V», – додали в StateWatch.

Єврокомісар з питань охорони здоров’я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідіс раніше заявляла , що ефективна вакцина від коронавірусної інфекції COVID-19 може так і не з’явитися.

Вчені в Україні створили білок, який може стати основою для вакцини проти коронавірусної інфекції COVID-19. Це вдалося фахівцям Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного Національної академії наук.

Джерело: Народна Правда