Лікар: COVID-19 став агресивнішим, а перебіг важчим

Лікар: COVID-19 став агресивнішим, а перебіг важчим
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Ситуація з COVID-19 погіршується – в Україні з кожним днем зростає добова захворюваність. Крім того, в гіршу сторону змінився перебіг хвороби.

Про погіршення епідемічної ситуації в інтерв’ю Олесі Бацман повідомила лікар-інфекціоніст, член оперативного штабу із запобігання поширенню коронавірусу в Україні Ольга Голубовська.

“Цей вірус – новий. Він тільки адаптується до людської популяції, а ми адаптуємося до нього. Буквально за останній місяць перебіг цього захворювання помітно змінився. Він вже зовсім не такий, як був навіть в літній період. [Змінивсвся] в бік погіршення”, – сказала вона.

Вона також додала, що змінився спектр важких пацієнтів.

“У нас зараз все більше і більше людей до 50-60 років дуже важких. А літні люди можуть спокійно одужати. Не обов’язково все літні повинні померти. Перебіг хвороби став більш тривалим, затягується температурний, лихоманковий період. Ми виписуємо хворих зі стаціонару як треба: витримуємо всі терміни, тримаємо їх кілька днів без жарознижуючих, щоб виписати. Вони приїжджають додому – і починаються повторні хвилі лихоманки під 39. Ми їх змушені знову госпіталізувати. Загалом, ви абсолютно праві: ми ніколи з таким не стикалися”, – пояснила Голубовська.

Як повідомлялося раніше, вакцина проти COVID-19, яку розробила німецька компанія BioNTech спільно з американською фірмою Pfizer, довела свою ефективність у запобіганні інфекції на 90% .  Однак п залишати в її продаж найближчим часом не будуть через складні умови зберігання – вимоги до температурного режиму -70 за Цельсієм.

 

Джерело: Народна Правда